521 - 528 av 528
1...252627 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,36 ct, TW(F)/VS2 enligt äldre HRD gradering 209381.

3 900 kr

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv ca W/VS-SI, stl 16,25 mm, Schalin, vikt 8,4 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, platina, briljantslipad diamant 1,28 ct, ca TW(F)/VS1, GIA certifikat 2145639678, 42 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-W/VS-SI, Sweet Rocks, Stockholm, stl 15,75 mm, vikt 6,8 g, gravyr, några prinsesslipade diamanter har nagg och små skador.

Utrop: 77 000 kr

DIAMANTER, ett par, briljantslipade, 0,45 ct, TW/VS-SI, ena diamanten har extra fasetter på paviljonen.

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,34 ct, TW/VS, kulettfasett.

Utrop: 3 800 kr

DIAMANT, droppslipad, 0,55 ct, TW(F)/SI1.

Utrop: 6 600 kr

RING, 14K vitguld, kuddslipad akvamarin ca 10,00 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W(H)/VS, stl 17,25 mm, vikt 10,3 g.

10 000 kr

Utrop: 12 000 kr

ARMBAND, 14K guld, längd 18 cm, bredd 3 cm, vikt 60,9 g.

Utrop: 21 000 kr