501 - 520 av 528
1...252627 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2020

Klubbad för

KANDELABRAR, 3-armade, silver, TH Martinsen, Norge, fylld botten, höjd 21 cm, längd 29 cm, vikt 1566,2 g, buckla på en manschett.

Utrop: 3 500 kr

Utrop: 55 000 kr

Utrop: 55 000 kr

BROSCH, 18K guld, delvis rodinerat, gammal- och åttkantslipade diamanter ca 2,50 ctv, ca Cr-TCa/VS-SI, höjd 39 mm, vikt 29,9 g, några stenar med skador.

Utrop: 11 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 1,40 ctv/TW(F)/SI1, laserinskriptioner på rondister GIA 2106910022 och GIA 2106739766, stift, vikt 1,8 g.

Utrop: 42 000 kr

Smycken Pärlarmband

Utrop: 7 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, svarta briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,25 ctv, vikt 4,7 g, stopp av imitationspärlor, flera diamanter med skador och nagg.

Utrop: 5 500 kr

Smycken Pärlarmband

TRESOR PARIS, armband, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 9,0-9,5 mm, rubiner ca 1,80 ctv, ställbar längd, vikt 28,6 g, några rubiner har nagg.

Utrop: 6 800 kr

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 2,50 ctv, Tresor Paris, diameter 8 mm, vikt 3,3 g, stift, flera safirer har nagg.

Utrop: 6 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 118 briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-TCr/SI-P, diameter 7,3 mm, vikt 3,1 g, stift, några diamanter har nagg.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,77 ctv enligt gravyr, ca W/SI, Iduna, stl 15 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 8 900 kr

Utrop: 36 000 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 1,00 ct, River(D)/VS1, kopia på HRD certifikat 09015741002, stl 17,5 mm, vikt 9,6 g.

Utrop: 72 000 kr

Smycken Slät ring

SLÄT RING, platina, stl 17,5 mm, vikt 7,0 g.

Utrop: 2 700 kr

HÄNGE, 14K guld, syntetiska rubiner, orientaliska pärlor, rosenslipade diamanter, 1800-tal, antik, hjärta, höjd 26 mm, vikt 6,1 g, några diamanter med skador.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld, briljantslipad diamant 1,13 ct, Light Yellow(U-V)/P1, report GIA 1192331577, 22 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca gula/SI-P, 50 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW(F-G)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 6,0 g, några av de små gula diamanterna har nagg.

Utrop: 28 000 kr

RING, 18K guld, 2 röda spineller, gammalslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor, 153 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 17 mm, vikt 17,4 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 15 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor, färgade, 6 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 50 mm, vikt 6,8 g, krokar, två diamanter har nagg.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr