21 - 40 av 490
123...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.

4 500 kr

Utrop: 3 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 2,2 g.

3 200 kr

Utrop: 3 500 kr

ETT ÖRHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca W/VVS, stift, vikt 0,8 g.

2 100 kr

Utrop: 1 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, barocka, ca 7 mm, lås i silver, längd 46 cm, vikt 28,3 g.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 15 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 300 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, rokokostil, svenska importstämplar, höjd 9 cm, fylld botten, totalvikt 578,5 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

BONBONJÄR, silver, på fyra tassar, två hänklar, svenska importstämplar, höjd 19 cm, bredd 12 cm, vikt 186,2 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, 2 baguetteslipade diamanter 0,14 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, onyx, längd 42-47 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, 21 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,1 g,

Utrop: 3 900 kr

ARMRING, 18K guld, Svedbom & Co, bredd 3 mm, stl 6,0x5,2 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 2 700 kr

J TOSTRUP, serveringsbestick, 2 delar, silver, sked samt gaffel, Norge, vikt 155,0 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

SERVERINGSBESTICK, 2 delar, silver, tårtspade samt gaffel, jugend, svenska importstämplar, vikt 133,0 g.

Utrop: 900 kr

SÅSSKED, silver, jugend, svenska importstämplar, vikt 54,8 g.

425 kr

Utrop: 500 kr

SERVERINGSSKED, silver, jugend, längd 19,5 cm, svenska importstämplar, vikt 59,6 g.

Utrop: 500 kr

LJUSSTAKAR; ett par, silver, åttkantigt kolonnskaft, höjd 17 cm, fylld botten, totalvikt 295,5 g, bucklor.

650 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W(H)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 5 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv ca W-Cr/SI-P, vikt 1,4 g, stift.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,7 g, slitna fattningar.

2 700 kr

Utrop: 2 200 kr

CAMÉBROSCHER, 2 st, förgylld metall, totalvikt 27,8 g, 1 camé skadad.

375 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, syntetiska rosa safirer, syntetiska blåa spineller, stl 17,5 mm, vikt 11,3 g, några stenar har nagg.

Utrop: 4 400 kr