41 - 60 av 490
1234...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 maj

Klubbad för

RING, 18K guld/vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/SI, blå emalj, stl 17,5 mm, vikt 8,8 g.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr

BROSCH, 18K guld, korall, mått 3,5 x 4,0 cm, vikt 6,8 g.

3 100 kr

Utrop: 2 400 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, Stockholm 1986, stl 15,25 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 1 cm, vikt 1,0 g, stift.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 41 cm, höjd 1,8 cm, vikt 3,1 g.

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 14K guld, 78 åttkantslipade diamanter ca 1,1 ctv, ca W/SI, längd 19 cm, vikt 24,2 g, en diamant skadad, flera diamanter har nagg.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppformade odlade sötvattenspärlor, 60 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI, höjd 2 cm, vikt 3,7 g, några diamanter har nagg.

5 100 kr

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 carréslipade smaragder, stl 16,75 mm, vikt 2,5 g, smargderna har inneslutningar som nåt ytan och skador.

2 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ENGELBERT, örhängen, rosetter, bergskristall, Stigbert, Stockholm 1948, mått 2,0 x 1,5 cm, skruvmekanism, vikt 5,0 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cabochonslipade turkoser, G Dahlgren & Co, Malmö 1951, mått 1,2 x 1,2 cm, skruvmekanism, vikt 4,0 g.

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,44 ctv enligt gravyr, ca W(H)/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g.

4 500 kr

Utrop: 4 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, ca W/SI, stift, vikt 1,1 g.

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Enstenshänge

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,17 ct, ca TW/P, vikt 0,4 g.

RING, 18K guld, bruna diamanter ca 0,40 ctv, stl 20 mm, vikt 3,7 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

LORDRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, fasetterade safirer, Stockholm 1975, stl 20 mm, vikt 9,6 g, safirerna har nagg.

4 100 kr

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rosetter, Wilhelm Harbeck, Stockhom 1940 tal, mått 1,4 x 1,6 cm, skruvmekanism, vikt 3,0 g.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rosetter, syntetisk spinell, Guldvaruhuset, Stockohlm 1959, mått 1,9 x 1,4 cm, skruvmekanism, vikt 3,7 g.

Utrop: 1 400 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,90 ct, 34 briljantslipade diamanter ca 0,85 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 6,1 g, en sten har nagg.

7 000 kr

Utrop: 5 500 kr

DIAMANT, antikslipad 0,58 ct, ca TCr/SI, nagg och skada.

2 700 kr

Utrop: 2 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,5 mm, kulor av aventurinkvarts, lås i förgyllt silver, längd 70 cm, delvis knutet, vikt 57,5 g, några pärlor har skador.

400 kr

Utrop: 450 kr