41 - 60 av 299
1234...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 augusti 2021

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/SI, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 3 600 kr

RING, 18K vitguld, rubiner, 5 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv ca W/SI-P, stl 17mm, vikt 3,3g

3 000 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlad pärla 8,2 mm, 6 briljantslipade diamanterer ca 0,17 ctv ca W/SI, stift.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, platina, cabochonslipad Kryssoberyll kattöga ca 2,63 ct, 16 briljant och 2 droppslipade diamanter ca 1,26 ctv, ca TW-W/VS-SI*, stl 16,5 mm, 6,6 g, enstaka diamanter med mindre nagg på kuletten.

Utrop: 17 400 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 73 st briljantslipade diamanter ca 2,90 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm vikt 8,2 g, några diamanter med nagg på kulett.

Utrop: 28 400 kr

HÄNGE, 18K guld, smaragd ca 14,86 ct, 36 briljantslipade diamanter ca 0,74 ct ca TW-W/VVS-VS, öppningsbar ögla, längd 35 mm, vikt 7,8 g, smaragden har ytliga sprickor och ytdefekter.

Utrop: 31 000 kr

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 159 st briljantslipade diamaner ca 8,47 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 19,0 g, några stenar med nagg på kuletten.

Utrop: 93 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 52 st briljantslipade diamanter ca 6,24 ctv, ca W-TCr/SI, längd 18 cm, vikt 10,2 g, några med ytdefekter.

Utrop: 51 000 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 16 st briljanterslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, höjd 28 mm, vikt 4,0 g.

10 200 kr

Utrop: 9 700 kr

RING, 18K vitguld/guld, smaragdslipad smaragd ca 1,17 ct, 60 briljantslipade diamanter ca 0,64 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 4,0 g, smaragden har ytskador.

Utrop: 10 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 st briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS, hjärtan, längd 33 mm, vikt 5,9 g.

5 800 kr

Utrop: 6 400 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 23 smaragdslipade smaragder ca 8,86 ctv, stl 17 mm, vikt 4,5 g, några smaragder har små nagg samt innelsutningar som når ytan.

Utrop: 13 400 kr

Utrop: 9 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,80 ct, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca W-CR/SI-P, stl 16,5+ mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 13,2 g, en diamant är trasig.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 smaragder ca 1,18 ctv, 36 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca W-Ca/SI, höjd 18 mm, stift, vikt 1,7 g, smaragderna har sprickor som når ytan, fåtalet diamanter med ytliga inneslutningar.,

12 000 kr

Utrop: 13 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade safirer ca 0,96 ctv, 48 briljantslipade diamanter ca 0,98 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 40 mm, stift, vikt 2,7 g.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,28 ct ca W/VS, stl 18,25 mm, Schalins, vikt 2,7 g, litet nagg.

Utrop: 5 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, längd ca 49 cm, lås i 14K guld, 6 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, vikt 31,9 g, knutet.

Utrop: 3 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor, akoya, lås i sterlingsilver, pärlor ca 6,4-6,1 mm, längd 40 cm, vikt 21,4 g, putsduk, etui från American Pearl.

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr