1 - 20 av 161
123...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 juli 2021

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16613 T, Serie nr. F962148, Cal 3135, Verk nr. 3 0409061, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-MA2/CL, ca 2005.

Utrop: 69 000 kr

BREITLING, Montbrillant 01, Chronometre, Cal B01, Verk nr. 3139030, Serie nr. 3139030, Ref nr. AB013012/G709, Boett nr. 2413B4, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne i stål, tillverkad 2013, cert, februari 2019, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Glashütte

GLASHÜTTE, Original, Senator Sixties, Cal 39, Verk nr. 87182, Serie nr. 78604, Ref nr. 1-39-52-01-01-04, Boett nr. 01276, herrur, 39 mm, 18K guld, manuell, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne i 18K guld, cert, november 2019, box, ytterkartong.

54 000 kr

Utrop: 56 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. R290794, Cal 2135, Verk nr. 0896485, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, utbytt urtavla, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-L12/468 B, ca 1987.

41 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, "VW Limited Edition", Cal SS G6, Serie nr. 061, kronograf, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, gravyr, gummiband, originalspänne, ca 2010, box, ytterkartong.

Utrop: 7 700 kr

OMEGA, Seamaster 120 (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 25692768, Ref nr. ST 166.0027, Boett nr. 166.027, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1968.

15 200 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Chronometer, Ref nr. 115200, Serie nr.3Y7J5635 , Cal 3135, Verk nr. 820U7722, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72190A-X2W, cert, maj 2020, box, ytterkartong.

54 000 kr

Utrop: 42 000 kr

TAG HEUER, Formula 1, Serie nr. WHE1575, Ref nr. WAZ101A.FC8305, Boett nr. WAZ101A, herrur, 43 mm, stål, quartz, safirglas, datum, svart keramisk ring, tygband, originalspänne i stål, cert, april 2021, box, ytterkartong.

8 200 kr

Utrop: 8 500 kr

CERTINA, DS-2, Super PH 1000 M, Cal 25-651, Serie nr. 8267725, Boett nr. 5801.302 (HF), herrur, 45 mm, stål, automatisk, mineralglas, datum, dykring saknar klickfjäder, ca 1970, metallänk ej original.

18 400 kr

Utrop: 13 000 kr

OMEGA, Speedmaster "CK2998", "Tachymètre", "Base 1000", Cal 1861, Verk nr. 777814994, Serie nr. 77814994, PIC nr. 311.33.40.30.02.001, Boett nr. STZ005073, kronograf, herrur, 39,7 mm, stål, manuell, safirglas, läderband, originalspänne, cert, september 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 2836/2998).

Utrop: 62 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Lady-Datejust, "Dark Grey Dial", Chronometer, Ref nr. 279174, Serie nr. 0KC14183, Cal 2236, Verk nr. 9A4C8082, Boett nr. 2460, damur, 28 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63340-845/944+9LM, cert, april 2021, box, ytterkartong.

68 000 kr

Utrop: 69 000 kr

ZENITH, Chronometre, Cal 135, Serie nr. 4405018, Boett nr. 612318, herrur, 35 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, renoverad urtavla, skadad urtavla, gravyr, bucklor, läderband, ca 1955.

11 400 kr

Utrop: 11 000 kr

LONGINES, Master Collection, Cal 704.2 (ETA A07171), Serie nr. 33421794, Ref nr. L2.718.4.70.6, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600109823, cert, december 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 7 900 kr

OMEGA, herrur, 35 mm, Cal 266, Serie nr. 14103420, Ref nr. KO 2640, Boett nr. 2640-6 SC, guld på stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1954.

5 900 kr

Utrop: 5 200 kr

Klockor Fortis

FORTIS, B-42, "Mars 500", "Tachymetre", Cal ETA 7750, Serie nr. 2064, Ref nr. 638.28.13.L13, Boett nr. 638.28.141, kronograf, herrur, 42 mm, svart PVD, automatisk, safirglas, dag, datum, läderband, viklås i svart PVD, cert, februari 2016, box. Limiterad och numrerad (Nr: 226/500).

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Hublot

HUBLOT, MDM Genève, Serie nr. 238257, Boett nr. 1281.3, damur, 24 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, 1 skruv i boett saknas, integrerat gummiband (skadat, se fördjupad information), viklås i 18K guld, ca 1990.

Utrop: 9 500 kr

BREITLING, Colt (660 Feet), Cal 57, Serie nr. 3249, Ref nr. A57035, herrur, 37,6 mm, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 1992.

4 600 kr

Utrop: 4 700 kr

SEIKO, "84 th Anniversary King Bhumibol Adulyadej", Cal 4R36, Serie nr. 101663, Boett nr. 4R36-00L0, herrur, 40 mm, bicolour, automatisk, safirglas, dad, datum, originallänk, viklås, läderband, cert, februari 2012, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 1663/2555).

3 500 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Girard-Perregaux

GIRARD-PERREGAUX, Ferrari, Cal 2280-781, Serie nr. 3626, Boett nr. 8020, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1998, box (ej komplett/skadad), ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Aikon, Cal ML 115 (SW 200-1), Serie nr. AY57114, Ref nr. AI6006-SS002-170-1, damur, 35 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. 450-005028, ca 2018.

Utrop: 5 200 kr