21 - 40 av 161
123...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 juli 2021

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Lady-Datejust, "Dark Grey Dial", Chronometer, Ref nr. 279160, Serie nr. 09Q79761, Cal 2236, Verk nr. W5V95446, Boett nr. 2460, damur, 28 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72340-K8P/022+7QE, cert, juni 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 47 000 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 90, Boett nr. 18742 / 590005, unisex, 23,5 x 23 (30,5) mm, förgyllt silver (delvis bortnött), quartz, mineralglas, gravyr, läderband, ca 1985.

6 200 kr

Utrop: 3 700 kr

ROLEX, Genève, Cellini, Ref nr. 4111, Serie nr. 4362866, Cal 1601, Boett nr. 4111 / 80102, damur, 22,5 x 28 (34) mm, 18K guld, manuell, safirglas (repor), skadad urtavla, läderband, ca 1976.

8 000 kr

Utrop: 8 500 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Verk nr. 250631, Ref nr. 99.810.31 V-52, Boett nr. 400720, herrur, 35 mm, blåeloxerad stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, mars 1989, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

CERTINA, DS Stella, Serie nr. 10JA0139100, Ref nr. C009.210.22.116.00, Boett nr. C009210 A, damur, 31 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter (6 st. 8/8), diamanter på boetten (24 st. 8/8), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. C009210 A-STK-JA, ca 2010.

Utrop: 1 600 kr

CERTINA, DS Prime lady, Serie nr. 11BL0861314, Ref nr. C004.210.11.056.00, Boett nr. C004210 A, damur, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (3 st. 8/8, TWVS-SI, ca 0,0075 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. C004210 A-QTT-BL, ca 2012.

Utrop: 1 100 kr

BIATEC, Majestic 05, Cal Eterna 3901A, Serie nr. 013, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, läderband, originalspänne i stål, viklås, cert, februari 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 5 700 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 057, Boett nr. 03680 / 557051, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.

4 100 kr

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, damur, 19,5 x 22,5 mm, Cal 1387, Serie nr. 00051158, Ref nr. BC 591.0919, Boett nr. 591.919 BZ, 18K vitguld, quartz, mineralglas, diamant på urtavla, integrerad originallänk (förlängd), längd 170-173 mm, totalvikt 40,4 gram, ca 1980, box.

Utrop: 14 000 kr

OMEGA, Constellation, s.k. "Uggla", Cal 1445, Serie nr. 51592376, Ref nr. DB 196.1072, Boett nr. 196.1080/196.1072 (LL), herrur, 33 mm, stål/guld, quartz, safirglas, dag, datum, läderband, ca 1989.

4 100 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1021, Serie nr. 35519247, Ref nr. CD 168.0057, Boett nr. CD 168.0057, herrur, 35 mm, guld på stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), dag, datum, läderband, ca 1972.

4 600 kr

Utrop: 3 200 kr

Klockor Eterna

ETERNA, KonTiki Bronze Diver (200m), Cal 3902A, Serie nr. 357784, Ref nr. 1291.78.50.1422, herrur, 44 mm, brons, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, originalspänne i brons, cert (ej ifyllt), ca 2018, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 243/300).

12 800 kr

Utrop: 9 900 kr

OMEGA, Suverän, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 10426122, Ref nr. CK 2400, Boett nr. 2400-5 / 140, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare (se fördjupa info), läderband, originalspänne i stål (ej tidsenligt), ca 1944.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster, Calendar, Cal 355, Serie nr. 14940729, Ref nr. KO 2757, Boett nr. 2757-13 SC (HF), herrur, 34 mm, guld på stål, hammarautomat, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare (se fördjupad info), skadad boett (se bilder), läderband, ca 1955.

4 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16030, Serie nr. 8813993, Cal 3035, Verk nr. 1385392, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-G/555, cert, november 1985.

39 000 kr

Utrop: 34 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cosmic (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 28974128, Ref nr. ST 166.0026, Boett nr. 166.026, herrur, 35 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

2 700 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, "Marées", Cal ETA 2892A2, Ref nr. 277.810.21 V300, Boett nr. 528461/528409, herrur, 40 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, tidvattenvisning, skadad urtavla, urverk ej signerat, integrerad originallänk (skadad, se bilder), viklås, cert, april 1994, box (ej komplett).

6 300 kr

Utrop: 5 200 kr

B.F, Geneve, fickur, 51,5 mm, savonett, Serie nr. 41871, Boett nr. 165772, 14K guld, ankargång, gravyr, bucklor, ca 1934, etui (Rob.Engström Hamngatan, Sthlm).

Utrop: 8 200 kr

OMEGA, Seamaster, De Ville (T Swiss Made T), Cal 565, Serie nr. 24296873, Ref nr. CD 166.0020, Boett nr. 166.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

5 200 kr

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Genève (T-Swiss Made-T), Cal 613, Serie nr. 32716705, Ref nr. ST 136.0041, Boett nr. 136.041 (LL) herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr