41 - 60 av 161
1234...9 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 juli 2021

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116231, Serie nr. G139706, Cal 3135, Verk nr. 3 3429649, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/rosa guld (Everose), automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63601-A0Y/RS, längd 180 mm, ca 2011.

Utrop: 62 000 kr

Klockor Oris

ORIS, Classic Date, Cal 633 (ETA 2824-2), Serie nr. 19 55594, Boett nr. 7509, herrur, 39,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, ca 2000, box, ytterkartong.

3 200 kr

Utrop: 2 900 kr

TISSOT, Seastar Seven (T Swiss Made T), Cal 2451, Serie nr. 16721769, Boett nr. R41/42547-41, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, originalspänne i doublé, ca 1973.

Utrop: 4 200 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, American Classic, PSR Digital Quartz, Serie nr. 3XD XQD U61, Ref nr. H52414130, Boett nr. H524140, herrur, 40,8 x 34,7 mm, digital, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca december 2020, box, ytterkartong.

4 700 kr

Utrop: 4 600 kr

Klockor Baume&Mer

BAUME & MERCIER, Geneve, Capeland Diver´s (200 Meters), Cal BM 11895 (ETA 2895-1) , Serie nr. 3522772, Boett nr. 65353, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, gummiband, ca 2005.

4 100 kr

Utrop: 3 200 kr

OLYMPIC, Antimagnetic, Cal Landeron 248, Boett nr. 909312, kronograf, herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1955.

3 900 kr

Utrop: 3 600 kr

Klockor Movado

MOVADO, Museum, Serie nr. 9195177, Boett nr. 84 G2 1899, herrur, 35,5 mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 2000, box (ej komplett), ytterkartong.

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

TISSOT, Antimagnatique, frackur, 47 mm, Cal 40,5, Serie nr. 792466, Boett nr. 900158, 14K guld (Boliden), ankargång, gravyr, ca 1942, läderpåse, etui.

Utrop: 4 900 kr

Klockor Corum

CORUM, Romvlvs, Ref nr. 4710321 V48, Boett nr. 411037, damur, 24 mm, stål/guld, quartz, safirglas, urverk ej signerat, integrerad originallänk, viklås, cert, mars 1989.

Utrop: 3 200 kr

must de CARTIER, VLC, Cal 81, Boett nr. 155579 18, damur, 24 mm, förgyllt silver (förgyllning delvis bortnött), quartz, mineralglas, defekt, integrerat läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1985.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Rado

RADO, La Coupole Ceramica, Jubilé, Serie nr. 35969003, Boett nr. 204.0302.3, damur, 23 mm, high-tech ceramics, quartz, safirglas (repor), gravyr, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 03975, ca 1998.

Utrop: 1 600 kr

TAG HEUER, Kirium, Professional, (200 Meters, T-Swiss Made-T), Cal 3.98, Serie nr. WS9134, Boett nr. WL1311, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0708-M0-E1, ca 1997.

Utrop: 2 200 kr

EFVA ATTLING, My Second, "Time will come", unisex, 35 mm, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, augusti 2017, box, ytterkartong.

2 200 kr

Utrop: 1 700 kr

LONGINES, La Grande Classique, Serie nr. 29741011, Boett nr. L4.135.2, damur, 24 mm, doublé, quartz, safirglas, originallänk, viklås, Ref nr. 37624, ca 2000.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, De Ville, Cal 711, Serie nr. 23163609, Ref nr. ST 161.0022, Boett nr. 161.022 (C.B), herrur, 30 x 30 (36) mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1966.

4 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Gucci

GUCCI, herrur, 33 mm, Serie nr. 0008131, Boett nr. 3000 M, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1990.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

TAG HEUER, Professional Sports "Golf", "Tiger Woods Edition", Serie nr. EWS6848, Ref nr. WAE1111-0, herrur, 36,5 x 33 (37) mm, stål/titan, quartz, safirglas (repor/nagg), datum, integrerat gummiband, cert, januari 2011.

4 000 kr

Utrop: 4 200 kr

Klockor Michel Herbelin

MICHEL HERBELIN, Paris, herrur, 32 mm, Boett nr. 14033, doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, månad, månfas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Michel Herbelin

MICHEL HERBELIN, herrur, 28 x 32 (41) mm, Boett nr. 16842, doublé, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 2006, box, ytterkartong.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

CHRISTOPHER WARD, London, C60 Trident, Pro Chronograph 600 (600m/2000ft), Cal ETA 7750, Serie nr. 0115, Ref nr. C60-43-CH-SBB, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, blå keramisk bezel, originallänk, viklås, cert, december 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr