381 - 384 av 384
1...181920 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 september 2021

Klubbad för

RING, 18K vitguld, smaragdslipad akvamarin ca 1,57 ct, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g.

4 500 kr

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K vitguld, 15 trapets - och 80 brilantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca W-Ca/SI-P, stl 17 mm, vikt 7,1 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad safir ca 0,50 ct, ovalslipad rubin ca 0,44 ct, droppslipad smaragd ca 0,31 ct, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TCa-Ca/VS-SI, stl 17 mm, vikt 4 g, rubinen och smaragaden med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipad rubin ca 0,21 ct, stl 18 mm, vikt 13,7 g.

Utrop: 9 000 kr