121 - 140 av 194
1...678...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 januari 2022

Klubbad för

JAVIL, Chronographe Suisse, Antimagnetic, Cal Venus 188, Boett nr. 1757 / 484, kronograf (defekt), herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (se bild), läderband, ca 1955.

3 000 kr

Utrop: 2 800 kr

Klockor Doxa

DOXA, Anti-Magnetic, herrur, 35 mm, Cal 103 (11 1/2), Boett nr. 1286295 / 10343.14, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

3 300 kr

Utrop: 2 500 kr

CHRONOGRAPHE SUISSE, Antimagnetic, Cal Landeron, Boett nr. 192 / 85, kronograf (minutregister defekt), herrur, 37,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (se bild). bucklor bakboett, läderband, ca 1955.

2 800 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor, Power Reserve, Chronometre, Cal OP IX (ETA A05561), Verk nr. 462858, Serie nr. I0280/2500, Ref nr. PAM00090, Boett nr. OP 6635 / BB 1193937, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, datum, gångreservindikator, gummiband, originalspänne i stål, chronometercert, cert (ej daterat), ca 2006, box, ytterkartong.

40 000 kr

Utrop: 33 000 kr

TAG HEUER, Carrera, SpaceX, Cal 1887, Serie nr. EAW2728, Ref nr. CAR2015.BA0796, Boett nr. CAR2015-0, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, läderband, viklås, Ref nr. FAA044-Y-X5, cert, juli 2013, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 0990/2012).

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Explorer, Chronometer, Ref nr. 114270, Serie nr. Z293989, Cal 3130, Verk nr. 3 1404085, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78690-OP10, cert, mars 2007, box, ytterkartong.

62 000 kr

Utrop: 47 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1067995, Ref nr. L01.201.47071AC, Boett nr. L01.201, damur, 19,5 mm, doublé, quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.100, cert, januari 2004, box.

6 100 kr

Utrop: 6 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 68274, Serie nr. 9240439, Cal 2135, Verk nr. 429369, Boett nr. 68000, midsize, 30,5 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov) Jubileelänk (skadad, se fördjupad information och bilder), viklås, Ref nr. 62510M-J4/587 B, ca 1985.

25 000 kr

Utrop: 11 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), Serie nr. 2639, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, februari 2020, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

BREITLING, Chronomat 38 Sleek T, "Tachymetre", Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2741769, Serie nr. 2741769, Ref nr. W1331012/A774, Boett nr. 2815 B3, kronograf, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla, glasring i Tungsten Carbide, Pilotlänk, viklås, Ref nr. W4515/385A, cert (digitalt), december 2018, box, ytterkartong.

Utrop: 28 000 kr

OMEGA, fickur, 47,5 mm, savonett, Cal 38 M.S, Serie nr. 6397539, Boett nr. 9434607, 14K guld, ankargång, gravyr, bucklor, ca 1938, fickurskedja i gulmetall, läderpåse.

Utrop: 7 700 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9389191, Cal 3035, Verk nr. 1619688, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla/visare, buckla (se bild), Jubileelänk (se bilder), viklås, Ref nr. 62523H.18-K9/455, längd 180 mm, ca 1986.

29 000 kr

Utrop: 28 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 58014754, PIC nr. 2518.30.00, Ref nr. ST 196.1114, Boett nr. 196.1114, herrur, 36,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1575/899, längd 180 mm, ca 2005.

12 800 kr

Utrop: 8 200 kr

LONGINES, The Master Collection, Cal L678.2 (ETA 7751), Serie nr. 34412653, Ref nr. L2.673.4.78.6, Boett nr. L2.673.4, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, månfas, 24-h indikator, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. L600114109, längd 180 mm, ca 2010.

11 200 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 40635109, Ref nr. MD 196.0088, Boett nr. 196.0088 (K.B), herrur, 35 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1982.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

LONGINES, fickur, 50 mm, savonett, Cal 19.75N, Serie nr. 4864382, Boett nr. 4864382, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1928.

6 400 kr

Utrop: 6 200 kr

OMEGA, Genève, Cal 565, Serie nr. 33043909, Ref nr. BA 162.0010, Boett nr. 162.010, herrur, 31 x 31 (37) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1971.

5 500 kr

Utrop: 5 700 kr

BREITLING, Aerospace, Chronometre, Cal 75, Verk nr. 500286, Serie nr. 500286, Ref nr. E75362, Boett nr. 4801 B3, herrur, 40 mm, titan, quartz, safirglas, analog/digital, alarm, läderband, originalspänne i stål, cert, oktober 2003.

10 400 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, Constellation, ´09, Chronometer, Cal 2500, Verk nr. 87097653, Serie nr. 87097653, PIC nr. 123.10.35.20.02.001, herrur, 35 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1656/981, cert, juli 2016, box, ytterkartong (skadad).

Utrop: 18 000 kr

OMEGA, Seamaster De Ville "Lady", Cal 671, Serie nr. 22574404, Ref nr. ST 165.0016, Boett nr. 165.016 (C.B), damur, 28 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1965.

750 kr

Utrop: 1 000 kr