1 - 20 av 37
12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 21 mars

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. F153Q525, Cal 3135, Verk nr. 4A1K7676, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum (Roulette), diamanter på urtavlan (32 st, 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63600-2MZ/0WH+8FK, cert, augusti 2015, box, ytterkartong.

54 000 kr

Utrop: 52 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, s.k. ”Pyramid Dial”, Ref nr. 16233, Serie nr. X876332, Cal 3135, Verk nr. 6521634, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 H18-R12/455 B, ca 1991.

Utrop: 48 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. S839670, Cal 2135, Verk nr. 2876987, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18-T10/468 B, cert, oktober 1995.

Utrop: 31 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 41, Chronometer, Ref nr. 126334, Serie nr. 917998E6, Cal 3235, Verk nr. 8U372747, Boett nr. 2480, herrur, 41 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72610-7UL/S8L, cert, november 2017, box, ytterkartong.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16200, Serie nr. A715261, Cal 3135, Verk nr. 3 8337091, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-X/555 B, cert, december 2000.

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16233, Serie nr. X403946, Cal 3135, Verk nr. 6495498, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), utbytta visare (Luminova), Oysterlänk, viklås (2010), Ref nr. 78363-18-RS11/455 B, ca 1991.

Utrop: 47 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust II, Chronometer, Ref nr. 116334, Serie nr. U24Q2051 (X273H343), Cal 3136, Verk nr. M6K88761, Boett nr. 2410, herrur, 41 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, utbytt boett/glasring (ändrat serienummer), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72210A-Q8N/321, fabriksservad februari 2018, cert, november 2012, box, ytterkartong.

59 000 kr

Utrop: 56 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16220, Serie nr. X102698, Cal 3135, Verk nr. 5892613, Boett nr. 16200, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-P2/555 B, cert, december 1991.

39 500 kr

Utrop: 39 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Pearlmaster, Chronometer, Ref nr. 80298, Serie nr. K553341, Cal 2235, Verk nr. A 0771864, Boett nr. 2078, damur, 29 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, pärlemortavla med diamanter (10 st. 8/8), briljantkrans (32 st. TW/VVS, ca 1.45 ctv), Pearlmasterlänk, viklås, Ref nr. 72948-DE11, 107,9 gram,cert, aug 2002, box (ej tidsenlig), ytterkartong.

Utrop: 150 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 6175826, Cal 3035, Verk nr. 0377190, Boett. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1979.

29 000 kr

Utrop: 30 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss T), Chronometer. Ref nr. 16013, Serie nr. 8385779, Cal 3035, Verk nr. 0895634, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-I4/455, ca 1984.

32 500 kr

Utrop: 25 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 9863059, Cal 3035, Verk nr. 1956140, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H.18-L8/455, ca 1987.

Utrop: 38 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116233, Serie nr. R3606460, Cal 3135, Verk nr. 3 3814625, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72603-8AU/7JS, ca 2012.

53 000 kr

Utrop: 54 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. M048282, Cal 3135, Verk nr. 3 1857105, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-EO7, cert, december 2008, box, ytterkartong.

41 000 kr

Utrop: 42 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 178240, Serie nr. M509701, Cal 2235, Verk nr. A 2192073, Boett nr. 2300, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72160-EO11, cert, februari 2009, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 27 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116200, Serie nr. Z878158, Cal 3135, Verk nr. 3 1594857, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum (Roulette), Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72200-EO4, ca 2007, box.

39 500 kr

Utrop: 37 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 78240, Serie nr. P589141, Cal 2235, Verk nr. A 0529776, Boett nr. 2040, midsize, 31 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-AB11/551 B, cert, december 2001, box, ytterkartong.

29 500 kr

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, "Birch Dial", Ref nr. 16018, Serie nr. 8713242, Cal 3035, Verk nr. 1316525, Boett nr. 16000, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, urtavla i björk, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 8386/49, totalvikt 135,8 gram, ca 1985,

86 000 kr

Utrop: 86 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 179174, Serie nr. D534391, Cal 2235, Verk nr. A 2064306, Boett nr. 2320, damur, 26 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63130-MA3, cert, september 2006.

28 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, s.k. ”Sigma Dial”, Ref nr. 1601, Serie nr. 3278749, Cal 1570, Verk nr. D181501, Boett nr. 1601, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, gravyr, Jubileelänk (1980), viklås, Ref nr. 62510H-E/555, ca 1973.

Utrop: 31 000 kr