21 - 40 av 340
123...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 april 2021

Klubbad för

BÄGARE, silver, Henrik Nourin, Norrköping 1759, höjd 10 cm, vikt 91,4 g, små bucklor.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g.

9 600 kr

Utrop: 10 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, prinsesslipad diamant 0,40 ct, ca TW/VS, Engelbert, stl 17,5 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, River(D)/VVS2, GIA certifikat 1157933579, 62 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-TCr/SI, stl 17 mm, vikt 4,2 g, diamanten har litet nagg på kuletten.

Utrop: 94 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,86 ctv, ca W/SI, stift, höjd 4 cm, vikt 8,9 g.

Utrop: 23 500 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 21 briljantslipade diamanter ca 1,68 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,5+ mm, vikt 3,4 g.

13 000 kr

Utrop: 13 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld, baguette - och briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-TCr/VS- P, längd 18 cm, vikt 9 g.

17 000 kr

Utrop: 17 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 14K guld, Wien 1867-1922, rosenslipade diamanter mått 11,5 mm, vikt 9,9 g, ena plattan skadad.

Utrop: 3 200 kr

BROSCH, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS-SI, mått 32 mm, vikt 10,1 g.

Utrop: 4 400 kr

BROSCH, 18K vitguld, briljant, åttkant och trapetsslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca TW-TCr/VS, mått 36 x 28 mm, vikt 10,2 g.

6 200 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, 14K vitguld, droppslipad diamant ca 1,04 ct, ca Light Brown/P1, 4 briljanter ca 0,12 ctv, ca W-CR/Si-P, stl 18 mm, vikt 2,9 g, mittsten med nagg och stark fluorescens, ringen är i behov av omrodinering.

7 100 kr

Utrop: 8 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, River(D)/IF, GIA certifikat 1267276851, stl 16 mm, vikt 5,0 g, gravyr.

Utrop: 100 000 kr

RING, 18K guld, ljusblå akvamarin ca 2,00 ct, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Ellen Curtis, Lidingö 1998, stl 17,75 mm, vikt 11,5 g, akvamarinen har nagg och repor.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, 18K guld, ljusrosa korall, orienatliska pärlor, antik, 1800 - tal, höjd 58 mm, vikt 27,2 g, en mindre del i form av ett spänne har lossnat.

Utrop: 9 900 kr

RING, 14K vitguld, äldre briljantslipad diamant ca 1,00 ct, ca TCa(K)/VS1, stl 14,75 mm, vikt 3,5 g, diamanten har ett nagg, ringskenan har sprickor.

Utrop: 20 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 43 briljantslipade diamanter ca 4,38 ctv, ca River-TCa/VS-P, längd 18 cm, vikt 13,1 g, enstaka diamanter har skador och flera har nagg.

31 500 kr

Utrop: 34 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,33 ct TW(G)/VVS1, GIA-inskription från 2008 på stenen 17057333, stl 18 mm, vikt 3,9 g.

8 500 kr

Utrop: 9 500 kr

DIAMANT, briljantslipad 1,12 ct, W(H)/VS2, slitna fasetter.

35 000 kr

Utrop: 34 000 kr

DIAMANT, briljantslipad diamant 2,07 ct, W(H)/P2, inneslutning som når ytan, nagg invid rondist.

32 000 kr

Utrop: 24 000 kr

RING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 3 800 kr