41 - 60 av 86
12345 Gå till

Klubbauktion | Klassiska – Lördag 24 januari

Aktuell budnivå
Smycken, HÄNGE, 14K/18K/silver, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

HÄNGE, 14K/18K/silver, rosenslipade diamanter, emaljfärg, blodsten, antik, höjd 25 mm, vikt 4,1, några diamanter med nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

Lägg bud
Smycken, HÄNGE, Kors, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

HÄNGE, Kors, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca TW-W/VS-P, höjd 24 mm, vikt 2,7, några diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud
Smycken, HÄNGE, briljanter ca 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

HÄNGE, briljanter ca 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 1,16 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, höjd 23 mm, vikt 2,0 g, en diamant med liten skada invid bordet, en diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 12 400 kr

Lägg bud
Smycken, ENSTENSHÄNGE, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, hjärtslipad diamant 0,93 ct, FY/P1, IGI Diamond Identification Report 355938222, höjd 11 mm, vikt 0,8 g, försegling medföljer.

Inga bud

Utrop: 14 000 kr

Lägg bud
Smycken, HELALLIANSRING, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

HELALLIANSRING, 18K guld, 15 briljantslipade diamanter ca 3,00 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 15,25 mm, vikt 3,6 g, några diamanter med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 29 000 kr

Lägg bud
Smycken, RIVIERECOLLIER, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 194 briljantslipade diamanter ca 4,40 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 22,8 g.

Inga bud

Utrop: 80 000 kr

Lägg bud
Smycken, RING, 18K vitguld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud
Smycken, TENNISARMBAND, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

TENNISARMBAND, 18K guld, 49 briljantslipade diamanter ca 4,08 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 16,5 cm, vikt 14,3 g, några diamanter med nagg på kulett samt en med nagg på rondist.

Inga bud

Utrop: 72 000 kr

Lägg bud
Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 3,4 g.

Inga bud

Utrop: 18 400 kr

Lägg bud
Smycken, ALLIANSRING, platina, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 5,6 g.

Inga bud

Utrop: 11 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 65 briljantslipade diamanter ca 1,12 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 16,5 cm, vikt 6,6 g.

Inga bud

Utrop: 24 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, mindre briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

Inga bud

Utrop: 10 200 kr

Lägg bud
Smycken, HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, pansarlänk, gammalslipad diamant ca 1,29 ct, ca TW(F)/VVS, längd 48 cm, vikt 20,9 g, nagg vid rondisten.

Inga bud

Utrop: 45 000 kr

Lägg bud
Smycken, BROSCH, förgyllt silver, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

BROSCH, förgyllt silver, pärlor, emalj, smaragder, rubiner, antik, mått 74x37 mm, senare ringskenor i 18K guld, stl 16,25 mm, vikt 7,3 g, en smaragd saknas, emaljskador.

Inga bud

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud
Smycken, ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, droppslipade citriner, stift, vikt 8,9 g.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud
Smycken, ÖRHÄNGEN, 14K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

ÖRHÄNGEN, 14K guld, droppslipade tanzaniter, peridoter och turmaliner, 6 briljantslipade diamanter, ca 0,06 ctv, ca W/P, stift med clips, vikt 7,2 g.

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud
Smycken, CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipad safirer ca 1,70 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/SI, vikt 4,6 g, stift, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, ametist ca 1,82 ct, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 16 mm, vikt 3,8 g, ametisten har små repor.

Inga bud

Utrop: 6 300 kr

Lägg bud
Smycken, HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud
Smycken, CARMOSÉRING, 18K vitguld, i auktion: Klassiska – Lördag 24 januari

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad smaragd ca 0,60 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,9 g, smaragden med nagg och inneslutningar som når ytan.

Inga bud

Utrop: 8 800 kr

Lägg bud