1 - 20 av 260
123...13 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 juni 2019

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual, Date 34, Chronometer, Ref nr. 115234, Serie nr. K2043221, Cal 3135, Verk nr. 648LF369, Boett nr. 2330, herrur, 34 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Oysterlänk, viklås (Oysterclasp), Ref nr. 72190A-Z4X/F2J, cert, januari 2016, box (skadad), ytterkartong.

44 000 kr

Utrop: 37 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 116263, Serie nr. F856745, Cal 3135, Verk nr. 3 0567986, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, viklås (Easylink), Ref nr. 72203-CL10, ca 2004.

Utrop: 56 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph Daytona, Chronometer, Ref nr. 116523, Serie nr. M890160, Cal 4130, Verk nr. C 0390078, Boett nr. 2100, kronograf, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, Oysterlocklänk, viklås (Easylink), Ref nr. 78493-PJ8, cert, november 2009.

Utrop: 110 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor GMT, Chronometer (L Swiss Made L), Cal OP VIII, Verk nr. 532628, Serie nr. K546/800, Ref nr. PAM00244, Boett nr. OP 6768 / BB 1306430, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, liten sekundvisare, gummiband, läderband, viklås, cert, februari 2009, box, ytterkartong.

33 000 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor Marina, Chronometer (L Swiss L), Cal OP III, Verk nr. 228914, Serie nr. D6770/7000, Ref nr. PAM 00069, Boett nr. OP 6560 / BB 1038026, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), liten sekundvisare, datum, originallänk, viklås, cert (ej komplett), ca februari 2003, box, ytterkartong,

27 500 kr

Utrop: 27 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal ETA 956.112, Ref nr. 27/8236-23, Serie nr. 1216373, Boett nr. 8236, midsize, 32 mm, stål, quartz, safirglas, datum, "Happy diamonds", briljanter (7 st. TW/VVS, 0,39 ctv), cabuchonslipade safirer (5 st. 0,73 ctv), originallänk, viklås, cert, februari 2010, box, ytterkartong.

23 500 kr

Utrop: 20 000 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Sport, Cal ETA 956.102, Serie nr. 436078, Ref nr. 27/8250-23, Boett nr. 8245, damur, 26 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla/visare, "Happy Diamonds", briljanter (5 st. TW/VVS), safirer (5 st.), originallänk, viklås, ca 1998.

Utrop: 14 000 kr

CARTIER, Santos Galbèe, Cal ETA 2671, herrur, 29 x 28 (41) mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. D0211445, totalvikt 130,7 gram, ca 1985, box.

45 000 kr

Utrop: 36 000 kr

Klockor Piaget

PIAGET, Polo, Cal 857P, Ref nr. 8131 C701, Serie nr. 384304, damur, 20 x 20 mm, 18K gult/vitt guld, quartz, safirglas (nagg, repor), skadad urtavla, integrerad originallänk, Ref nr. 324/329, totalvikt 115,6 gram, ca 1991, serviceetui.

Utrop: 34 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, s.k. "Dégradé Dial", Ref nr. 69173, Serie nr. E195258, Cal 2135, Verk nr. 1525036, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523 D-18-O6/468 B, cert, december 1990, box, ytterkartong (skadad).

35 500 kr

Utrop: 23 000 kr

BREITLING, Navitimer, Chronometre, Cal 23 (ETA 7753), Verk nr. 2330510, Serie nr. 2230510, Ref nr. A23322, Boett nr. 4406B3, kronograf, herrur, 41,8 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar räknesticka, läderband, originalspänne, ca 2006, serviceetui.

20 500 kr

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9299126, Cal 2135, Verk nr. 0595463, Boett nr. 69000 A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, delvis renoverad urtavla, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-K6/468 B, ca 1986, box, ytterkartong.

14 200 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 7151461, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, Oysterlänk, viklås (1998), Ref nr. 78350-U9/557, cert, juli 1984, box, ytterkartong.

16 200 kr

Utrop: 16 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (Swiss Made), "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16264, Serie nr. Y594004, Cal 3135, Verk nr. 3 9612743, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510H-DT10/558 B, cert, november 2003.

31 500 kr

Utrop: 32 000 kr

Klockor Bell & Ross

BELL & ROSS, BR 03 Aviation, Serie nr. 02357. Boett nr. BR 03-88-S, herrur, 44 x 44 (51) mm, stål, analog/digital/quartz, safirglas, NATO-band, gummiband, integrerat läderband, originalspänne i stål, cert, juni 2013, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Linde Werdelin

LINDE WERDELIN, Oktopus Moon Carbon, Cal 1150 / in-house moon phase, Serie nr. 34/59, Boett nr. OKT.MCBG, herrur, 44 mm, carbon/ceramic/titan/guld, automatisk, safirglas, skeleterad urtavla, månfas-visning, integrerat gummiband, originalspänne (svart stål), cert, april 2017, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (34/59).

Utrop: 59 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Air-King (-T Swiss T-), Precision, Ref nr. 5500, Serie nr. 5487759, Cal 1520, Boett nr. 1002, herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, minutvisare omluminerad, skadad urtavla, Oysterlänk, viklås, Ref nr. A/557, ca 1978.

14 000 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC (Ocean Race Chronograph), "New Edition", Serie nr. 2767, herrur, 40 mm, digital, stål/titan, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, april 2019, träbox, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

ROLEX, Oysterdate, Precision (-T Swiss T-), Ref nr. 6694, Serie nr. 6591470, Cal 1225, Boett nr. 6694, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, Oysterlänk, viklås, Ref nr. 78350-VB/557, ca 1981.

13 600 kr

Utrop: 8 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Chronometer, Ref nr. 16263, Serie nr. P256052, Cal 3135, Verk nr. 3 8432142, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523H-18-AB5/455 B, cert, november 2000.

Utrop: 42 000 kr